Burundaki kemik ya da kıkırdak yapısındaki şekil bozuklukları rinoplasti ile düzeltilir. Burnu estetik olarak daha güzel bir görünüme kavuşturmak için kemik ve kıkırdakları kesmek gerekebildiği gibi eklemeler yapmak ya da kemiklerin şeklini değiştirmek de gerekebilir. Burunda yapılacak işleme göre burun estetiği – estetik burun ameliyatı fiyatları değişmektedir.
Burun estetiği ameliyatının yapılacağı şehir ve hastane, ameliyatta kullanılacak malzemeler, hastanede kalınacak süre, hangi anestezi türünün uygulanacağı ve ameliyat süresince hastaya sunulacak hizmetler, burun estetiği ameliyatının fiyatını etkileyen faktörlerdir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Rinoplasti mutlaka uzman bir doktora yaptırılmalıdır. Hem sağlık hem de estetik sorunlarının giderilmesinde muhakkak tecrübeli birinden yardım alınmalıdır. Ülkemizdeki sayılı estetik cerrahlardan biri olan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, uzun yıllar boyunca edindiği tecrübelerle birlikte, hastalarının istediği burun yapılarına kavuşmalarını sağlamakta ve bunu en yeni teknolojiler ile minimum ağrı ve yüksek başarı oranı ile yerine getirmektedir.

Burun estetiği ameliyatı 1,5 ile 2,5 saat arasında sürmektedir. Ameliyat olunan gün taburcu olunabildiği gibi, hasta bir gün hastanede kalabilir. Genel anestezi ile yapılan ameliyatta Doç. Dr. Zühtü Demir tampon kullanmaz. Oluklu silikon kullanarak hastanın ağrı çekmemesini ve rahat bir şekilde nefes almasını sağlar.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında oluşabilecek hafif ağrılar, ağız yoluyla alınan basit ağrı kesiciler yardımıyla giderilebilir. Oluşan şişliklere buz konularak 2 gün içerisinde geçmeleri sağlanır. Morluklar ise 3 ya da 7 gün içinde tamamen yok olur. Açık rinoplasti yapılan hastaların dikişleri alınmaz, estetik dikişler oldukları için kendiliğinden düşerler. Alçı yapılmışsa 5 ya da 7 gün içinde çıkarılır.

Hasta, ameliyat olduktan sonra bir hafta içinde işine dönebilir ve rutin hayatını devam ettirebilir. Ameliyattan iki hafta sonra hastanın uzun yürüyüşlere çıkması önerilir. Üçüncü haftada hasta normal sporları yapabilir hale gelir. Basketbol ya da boks gibi ağır sporların ameliyattan sonraki beşinci haftada yapılmasına izin verilir.

Burun son şeklini ilk altı ay içinde alır. Hasta devamlı kontrole gelerek burnunun yüzüne oturması sağlanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir