Herkesin burnunun karakteristik yapısı birbirinden farklıdır. Bu yüzden her hastanın burun estetiğinde farklı işlemler yapılır. Burun ameliyatı Ankara fiyatları, birçok etkene bağlı olarak değişebilmektedir.

Ameliyat sırasında yapılacak işlemler ve ameliyatın yapılacağı bölge sayısı fiyatı etkileyen faktörlerden birkaçıdır. Burun kemerinin düzeltilmesi, burun ucunun kaldırılması, burundaki eğriliğin ve asimetrinin giderilmesi gibi işlemlerde fiyat farklılaşabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında hem sağlığınız hem de estetik yapınız için mutlaka uzman bir cerrahla çalışmalısınız. Ameliyatın başarı oranının artmasını ve işlemin tekrarlanmamasını isteyen hastalar doktor seçiminde çok dikkatli davranmalıdırlar.

Burun Estetiği Ameliyatı

Rinoplasti ameliyatı öncesinde hastanın burun yapısı ve istediği burun şekli analiz edilir. Burundaki eğrilik ya da burun ucunun kalkma oranı tespit edilerek yapılacak işlemlere karar verilir. Genel anestezi altında yapılan ameliyatlar açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilebilir.

Açık rinoplasti ameliyatlarında burundaki şekil bozuklukları tamamen giderilir. Kesi yeri burnun ucundan yapılır ve oluşan iz birkaç ay içinde yok olur. Burun eğriliği ve burun ucu kaldırma işlemlerinde en iyi sonuç açık rinoplasti ile alınır. Açık burun estetiği ameliyatlarında başarı oranı çok daha yüksektir.

Kapalı rinoplasti ameliyatında kesi yeri burnun içinden yapıldığı için hastanın burnunda bir iz oluşmaz. Törpü ve keskiler yardımıyla burundaki kesiklerden burun ameliyatı yapılmaya çalışılır.

Burun Ameliyatı Sonrası

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, rinoplasti ameliyatının hemen ardından hastanın burnuna oluklu silikon yerleştirir. Silikon sayesinde hastanın acı çekmesi engellenirken rahatça nefes alması sağlanır.

Ameliyat olunan gün ya da ertesi gün hasta taburcu edilir. Morluk ve şişlikler için ilk gün burun etrafına buz konulur. Ameliyatı izleyen ilk hafta burun deliklerinin ortasında bulunan duvara atılan dikişler alınarak, burun bantları ile burun desteklenir. Beşinci günde bu bantlar çıkarılır.

Ameliyat sonrasında hastalar ağır sporlar yapmaktan kaçınmalıdırlar. İlk hafta istirahat etmeleri ve kendilerini zorlamamalı gerekir. Burunlarının üzerine yatmamaları, duş alırken suyun burunlarına temas etmelerini engellemelidirler. Dişlerini fırçalarken sert hareketlerden kaçınmalı, yavaşça fırçalamalıdırlar. Sigara içen hastaların ameliyatı izleyen ilk hafta, burun içindeki yaraların daha çabuk iyileşmesi için sigara içmemeleri önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir